جراحی عیوب انکساری برای برداشتن عینک

-عیوب-انکساری-برای-برداشتن.jpg
 جراحی عیوب انکساری برای برداشتن عینک
لیزیک چیست؟
انجام عمل جراحی قرنیه با لیزر اگزایمر جهت کاهش یا اصلاح عیوب انکساری چشم می باشد.
چه تفاوتی بین لیزیک ، لازک وPRK می باشد؟
در جراحی لیزیک پس از برداشتن فلپ (ورقه نازکی) از قرنیه لیزر انجام می شود. بعد از انجام لیزر ، فلپ قرنیه به جای خود برگردانده می شود.
در جراحی لازک ، اپی تلیوم سطح قرنیه به کمک الکل برداشته می شود. سپس از لیزر اگزایمر استفاده می شودو مجددا فلپ اپی تلیال سرجایش برگردانده شده.
بعد از عمل از لنز تماسی پانسمانی به مدت 3 تا 4 روز تا زمان ترمیم مجدد اپیتلیوم استفاده می شود.
در جراحی PRK : اپیتلیوم سطح قرنیه به روش مکانیکی برداشته شده.  پس از انجام لیزر اگزایمر از لنز پانسمانی روی سطح قرنیه تا بهبودی اپیتلیوم استفاده می شود.
چه کسانی می توانند از جراحی لیزر اگزایمر استفاده کنند؟
افرادی که حداقل 19 سال کامل داشته باشند. حداقل 5/1 سال شماره چشم آنها ثابت مانده باشد ودید آنها با عینک کامل باشد.  بیماری چشمی یا جسمانی که نتایج عمل را محدود نماید نداشته باشند. تصویر برداری از قرنیه آنها معیارهای لازم برای عمل جراحی را داشته باشد. افرادی که قرنیه نازک دارند یا مبتلا به قوز قرنیه می باشند نیز کاندید جراحی لیزری نمی باشند.
آیا احتمال بازگشت شماره چشم پس از عمل وجود دارد؟

احتمال بازگشت شماره چشم بستگی به عوامل متعددی دارد. مثل مدت ثابت بودن شماره چشم قبل از عمل، سن بیمار و میزان عیب انکساری اصلاح شده و میزان آستیگماتیسم قبل از عمل دارد.

چه نکاتی را باید قبل و بعد از عمل جراحی رعایت کنیم؟
بهتر است چند روز قبل از عمل روزی سه بار با شامپو بچه رقیق شده در آب، لبه های پلک و مژه ها را شستشو دهیم. بعد از عمل طبق دستور پزشک سر موقع از قطره ها استفاده نماییم. اگر لنز تماسی از چشم خارج شده آن را دور انداخته در اولین فرصت به پزشک خود مراجعه نماییم. تا وقتی لنز تماسی داخل چشم می باشد. ( 3 تا4 روز اول بعد از عمل) از شستن صورت و استحمام ( برخورد آب به چشم ) پرهیز نماییم. استفاده از مواد آرایشی چند روز قبل از عمل باید متوقف شود.  حداقل دو هفته بعد از عمل نیز نباید از آنها استفاده نمود. در صورت خشکی چشم این محدودیت ممکن است تا چند ماه بعد از عمل ادامه یابد.
جراحی عیوب انکساری برای برداشتن عینک

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *
تماس با ما


تلفن

09918687087


آدرس

میدان ونک،خیابان ملاصدرا،نرسیده به پل کردستان روبروی سازمان بورس،پلاک 8 ساختمان پزشکان،طبقه سوم


ایمیل ما

bahrambohrani59@gmail.comاشتراک